ДБЖ (джерело безперебійного живлення) — даний пристрій, головною функцією якого вважається підтримка напруги і видалення порушень напруги, що з’являються в результаті збоїв в подачі електричної енергії і нестабільної напруги в мережі. Під час вибору відповідного ДБЖ потрібно брати до уваги різні фактори.

У даній публікації ви дізнаєтеся:

  • Як підібрати ДБЖ для ваших потреб
  • У чому різниця між online і лінійно-інтерактивними типами ДБЖ
  • Як довго прослужить джерело безперебійного живлення (ДБЖ)
  • Що означає Чиста або апроксимована синусоїдальна хвиля

Типи ДБЖ-який підібрати?

Джерела безперебійного живлення можна розділити на дві великі групи: Online і офлайн. Такі рішення набагато різняться один від одного і таким чином знаходять дуже несхожі використання. А якщо вы бажаете купити дбж, можемо порадити магазин elektrokonyk.com.ua.
Відмінний вибір типу ДБЖ важливий з двох причин:

  • Певне більш сприйнятливе обладнання повинно працювати лише з мережевими джерелами живлення
  • Online ДБЖ набагато дорожче лінійно-інтерактивних. Якщо у вас абсолютно немає бажання платити більше, необхідно перевірити, чи достатньо лінійно-інтерактивної моделі-Детальніше про це трохи пізніше

Online обладнання

Online ДБЖ відрізняються тим, що вони регулярно активні. В ході роботи пристрій (незалежно від джерела живлення) покладено на окрему ланцюг на власному виході, тому будь-які мережеві перешкоди не впливають на підключене обладнання. Це означає більш безпечну роботу пристроїв, особливо тих, які сприйнятливі до маленьких відхилень напруги. ДБЖ даного типу зазвичай знаходять своє використання в серверних додатках, де пристрій не зобов’язаний піддаватися нестійкій роботі. За рахунок цього час перемикання на живлення від акумулятора під час збою виконується швидко. Online ДБЖ застосовуються в тих секторах, де ви зовсім не можете собі дозволити навіть частки секунди коливань напруги. До них можна віднести послуги банків, бази даних, засоби зв’язку та обладнання застосовується в медичній сфері.

Лінійно-інтерактивні пристрої

Якщо порівнювати зі своїми попередниками, автономні пристрої живляться конкретно від мережі, перемикаючись на живлення від акумулятора тільки при знаходженні відсутності або нестабільності напруги більше 5-10 мс. Втім це, зрозуміло, достатній захист від раптового виключення наших пристроїв. Плюс до цього, вони мають функцію стабілізації напруги в разі перешкод від мережі і відрізняються набагато меншою ціною експлуатації, а шум випромінюють виключно при живленні від батарей.

Лінійно-інтерактивні джерела живлення як правило застосовуються в будинках і невеликих офісах для комп’ютерів, сканерів, принтерів. Вони дозволяють закінчити роботу і вимкнути комп’ютер в невідкладній ситуації без ризику втрати даних.

Потужність ДБЖ і форма синусоїдальної хвилі

Тут ми повинні запитати себе, які пристрої будуть підключені до нього і яке буде їх споживання енергії. Для досягнення найкращої ефективності ДБЖ, і ще часу роботи, навантаження не повинна перевищувати 80% від ефективності ДБЖ. Припустимо, для набору пристроїв (наприклад, монітора, комп’ютера і принтера), які споживають 800 Вт, нам необхідний ДБЖ потужністю не менше 1000 Вт. Тому наше завдання-перевірити використовувану потужність розглянутого обладнання і підібрати модель ДБЖ, яка буде трохи перевищувати такі вимоги.

Інший параметр, На який необхідно звернути увагу, — це форма синусоїди. ДБЖ з чистою або, інакше, повною синусоїдою вдвічі-втричі дорожче, ніж з модифікованою (наближеною) синусоїдою, однак це потрібно для роботи з деякими типами обладнання. Пристрої, для яких потрібна чиста синусоїдальна хвиля, — це, наприклад, сервери, обладнання застосовується в медичній сфері і пристрої з асинхронним двигуном. Щоб знайти на цьому сайті ті, які мають чисту синусоїду, натисніть тут.

Час резервного копіювання ДБЖ — через якийсь час після того як відключиться харчування потрібно зберегти дані і вимкнути обладнання
На даному кроці ми повинні задати собі останнє питання-Як довго ДБЖ повинен підтримувати роботу наших пристроїв. У випадку комп’ютерного набору, який споживає близько 300 Вт під навантаженням, з базовими моделями ми можемо підтримувати роботу комп’ютера протягом приблизно 5 хвилин.

Підводячи підсумок потрібно сказати, що для вибору відповідної моделі слід розглянути кілька аспектів її роботи. Тому, якщо після прочитання даної публікації у вас виникнуть питання — сміливо звертайтеся до нас. Ми спробуємо вибрати обладнання, відповідне вашим очікуванням і вимогам!

matradoisik76