Літній період для вантажних перевезень має особливості. Люди їдуть на море або в передмістя, на асфальті немає неприємної льоду, а у разі поломки немає ймовірності, що водій замерзне на дорозі в очікуванні допомоги. Але одночасно виникають інші проблеми, які слід враховувати логістам, одержувачам та відправникам. Чим же відрізняються вантажоперевезення влітку? Розповімо докладніше.

Ринок вантажних перевезень у літній період

У червні-серпні попит на вантажні перевезення зростає. Це пояснюється і погодними умовами, і активністю людей, що зростає в теплу пору року. При цьому автомобілів може і не вистачати: не кожна вантажівка обладнана кондиціонером, тому далеко не всі водії готові під час 30-градусної спеки підкорювати кілометри доріг.

Літня спека — головний негативний фактор. Сонце не тільки виводить з ладу кліматичне обладнання, воно також перегріває кузов, викликає «закипання» машин, впливає на стан вантажів, що перевозяться. Ситуація взагалі може стати сумною, якщо не проводити своєчасно ТО та не контролювати стан охолоджуючих систем автомобілів.

Не слід забувати, що влітку активізуються дорожні служби. Вони проводять ремонти, змінюють труби, дорожнє покриття, будують нові розв’язки. Це часто створює пробки. Цей фактор важливо враховувати під час планування транспортування.

У спеку дорожнє покриття стає м’якшим . Коли встановлюється тривала спека, великовагові фури не допускаються для проїзду певними відрізками трас. Прокладати шлях вони можуть тільки з настанням сутінків, коли асфальт остигає. Досвідчені логісти знають про подібні нюанси, тому шукають об’їзних шляхів або планують поїздку так, щоб подібні відрізки припадали на вечірній час.

Що складніше перевозити влітку

Найчастіше для організації перевезення товарів у теплий сезон використовуються стандартні навіси, причепи, кузови. Цього достатньо, коли треба довезти меблі чи будівельні матеріали. Коли йдеться про інші вантажі, то влітку частіше, ніж узимку потрібні рефрижератори та теплоізоляційні тенти. У жарку пору року найскладніше возити:

  • Кондитерську продукцію. Шоколадки, цукерки, рулети та торти, тістечка та печиво з прошарками починають «текти». Такий вантаж дуже важливо захистити від перегріву.
  • Консерви Здавалося б, що може статися із такими продуктами? Проте температура зберігання консервів має перевищувати 25°, всередині причепів вона може підніматися до 40.
  • Фрукти, овочі, саджанці, горщики з квітами. Такі вантажі вимагають особливої уваги під час транспортування.
  • Ліки, свічки, сиропи, розчини, краплі, спреї та багато іншого потребують спеціальних холодильників.
Вас также может заинтересовать:   Все по полочкам: как выбрать гардеробную для прихожей

Якщо планується перевозити в літній період щось із перерахованого вище або інші товари, для яких важлива температура утримання, то при виборі підрядника важливо дізнатися не ціну, а технічну оснащеність автопарку.

Гарячі ціни

Іноді великі підприємства можуть дозволити собі трохи знизити ціну на перевезення вантажів у літній період. Це тим, що замовлень багато, і прибуток швидше покриває витрати. При цьому в компанії має бути така кількість одиниць транспорту та водіїв, яка зможе впоратися із попитом.

На жаль, нестабільна економічна ситуація часом дозволяє порадувати замовників зниженням тарифів, і конкурувати доводиться лише якістю сервісу. Це ще одна причина, через яку розцінки не повинні бути основними факторами при виборі перевізника.

Довіряйте вантажі перевізникам, які працюють не перший рік. Оцінюйте репутацію компаній. Позитивні відгуки – показник того, що вантажі інших замовників в цілості та безпеці досягли пунктів призначення

matradoisik76