Складно собі уявити Різдво без ялинки. Щороку ми з радістю розвішуємо гірлянди, прикрашаємо ялинку дрібничками та чудовими прикрасами. Але яку ялинку вибрати — живу чи штучну?
Нижче ви зможете знайти плюси та мінуси двох варіантів.

Переваги живої різдвяної ялинки

У живих різдвяних ялинок багато прихильників, які цінують їхню незвичну обстановку і чарівність.

Натуральні ялинки — зазвичай ялини, ялиці або сосни — мають свіжий вигляд і тішать око власною красивою блискучою хвоєю.

Красива жива ялинка поширює в приміщенні оригінальний смолистий аромат, який і становить суть різдвяного клімату.

Натуральні новорічні ялинки також набагато екологічніші, ніж штучні. Дерева беруться зі спеціалізованих місць, де інші дерева садити не можна (наприклад, навколо високовольтних ліній електропередач). Управління плантаціями виконується належним та екологічно безпечним чином, тому, купуючи ялинки з легального джерела, ви можете бути впевнені, що дбаєте про захист природи. Утилізація справжнього дерева також більш екологічна — стовбур можна застосовувати як дрова в каміні, гілки та хвоя швидко розкладаються і удобрюють ґрунт.

Недоліки живої ялинки

Основний мінус живої, зрізаної ялинки — це голки, що опадають, які іноді складно прибирати.

Рішення вибрати справжню ялинку тягне за собою купівлю нового дерева щороку на Різдво, а це тягне за собою певні витрати. Якщо у вас є сад, дуже прекрасною ідеєю буде придбати ялинку в горщику і пересадити її пізніше. Необхідно уважно дивитися на те, чи довго рослина, яку ви купуєте, росла в горщику, це підвищить шанси на те, що ялинка приживеться в саду. Оформлений горщик слід поставити на певній відстані від джерел тепла (радіаторів або камінів), щоб дерево не пересихало.

Незалежно від того, зрізана ялинка чи перебуває в горщику, обов’язково постійно поливайте її, щоб ви могли насолоджуватися її красою довше.

Переваги штучної різдвяної ялинки

Високоякісна штучна ялинка має пухнасті гілки, красиво відтінені кольори, завдяки яким голки виглядають як реальні. У магазинах представлений великий вибір розмірів ялинок — від маленьких, які з радістю ставлять у кімнатах для дитини, до найвищих, які гордо виставляють у гостьових. Любителі сучасного і прогресивного стилю можуть підібрати дерево оригінального кольору, наприклад, повністю біле.

Купівля штучної ялинки — це одноразові витрати на кілька років, що її робить дуже економічним рішенням.

Недоліки штучної різдвяної ялинки

Штучна чи жива ялинка - що обрати?

Основний мінус штучної ялинки — відсутність дивовижного запаху натуральних дерев хвойної породи. Відмітний аромат смоли можна додати в приміщення, запаливши лісові свічки з ароматом.

Пластик, який використовується для виробництва різдвяних ялинок, погано впливає на зовнішнє середовище і може розкладатися понад 400 років.

matradoisik76