Хрести самих різних форм і розмірів є важливим елементом надгробків на будь – якому християнському кладовищі-іноді вони виступають частиною якоїсь складової конструкції (Голгофи, могильного каменю, саркофага, склепу і т.п.), іноді стоять самі по собі.

Зрозуміло, що під час вибору Хреста на могилу його матеріал вважається першорядним питанням, і, на превеликий жаль, співвідношення ціни і естетики тут абсолютно не єдина тема для роздумів. Хрест-це декоративна споруда, надгробні хрести знаходяться під відкритим небом, відкрите всім вітрам, а тому вони швидше за все постраждають як від стихій, так і від рук зловмисників. Щоб правильно підібрати матеріал для надмогильного Хреста, слід обов’язково мати на увазі питання безпеки: який місцевий клімат, чи великий річний температурний перепад? Де знаходиться Кладовище, наскільки добре воно охороняється? Нарешті, чи можливий буде ремонт Хреста якщо раптом станеться пошкодження або, сталося що огидне, знадобиться повна його заміна?

Дерево

Дерево-матеріал для хреста, колишній основним в минулому і залишається кращим у варіантах труднощів у фінансовому плані. В основному дерев’яні хрести-найдорожчі. До числа їх великих плюсів також відноситься те, що вони найлегші. Комбінування даних факторів призводить до того, що дуже часто недорогі дерев’яні хрести встановлюють в якості тимчасових надгробків, а потім замінюють на більш привабливі, виготовлення яких займає тижні або навіть місяці.

Дерев’яний хрест можна виконати своїми руками – всі матеріали можна вибрати в традиційному будівельному магазині, а інструкції по їх виготовленню можна знайти в Інтернеті. Заради справедливості, саму стандартну модель дерев’яного Хреста кожна людина може зробити взагалі без чиїхось підказок, збивши разом дві дошки з дерева-тільки так виглядає велика кількість хрестів на сільських кладовищах нашої країни. По суті, будь-який набагато складніше хрест, куплений в магазині або зроблений самостійно, вважається розвитком тієї ж простої ідеї: його планок можна надати більш складну геометричну форму, прикрасити різьбленням, додати деталі різьбленого декору, лакувати або фарбою, щоб на якомога більший час захистити його від поганої погоди.

На превеликий жаль, дерев’яний хрест не буде служити досить довго при будь-яких обставинах: ніякі лаки і фарби не попередять в’янення назовсім, а тому навіть найбільш якісна і дорога модель через пару років втратить власну художню цінність і попросить заміни. Однак це може бути виправдано з урахуванням невисоких витрат.

Найпопулярнішим порода дерева для виробництва надгробних хрестів є липа, ясен, бук і дуб.

  • Липа – сама податлива і легка в обробці, за рахунок чого її легко прикрашати різьбленням. Також у липової деревини більший коефіцієнт в’язкості-це значить, що якщо прибивати до неї або закручувати в неї на гвинтах або шурупах ті або інші додаткові деталі (Декоративні, а ще таблички з іменами і датами, фотографії на металі або кераміці), вони будуть добре триматися. Головним мінусом липових хрестів вважається нестача міцності: Хрести з липи без праці пошкодити.
  • Ясен, в основному, застосовується для тимчасових надгробків, так як він швидко гниє, тим більше в тому місці, де стосується з землею, і він при цьому дуже погано піддається просоченню, так що захистити його від стихій надовго не вийде. Але все таки, в нормальних умовах він дуже міцний і А також хороший для обробки, тому в якості тимчасового рішення він цілком впорається з власною естетичною функцією.
  • Бук-міцний і важкий, добре піддається просоченню і обробці, Хрести з нього можуть простояти порівняно довго, проте він підходить виключно для тих могил, що протягом усього дня знаходяться в тіні (наприклад, під деревами): бук схильний викривлення, від тривалого впливу прямих сонячних променів він почне всихати і тріскатися.
  • Дуб знаменитий власною твердістю, міцністю і довговічністю. Якщо дуб правильно обробити, правильно просочити і правильно за ним доглядати після того як відбулася установка, то дубовий хрест швидше за все прослужить до десяти років, що робить його найоптимальнішим вибором для російського клімату. Недоліком його вважається складність обробки: різьблення по дубу важче, довше і дорожче, і А також ніколи не зможе бути настільки деталізованою, наскільки різьблення по Липі.
Вас также может заинтересовать:   Брилинта - это . Что такое Брилинта, действия и побочные действия

Метал

Хрести з металу мають всі переваги дерев’яних, при цьому уникаючи їх головного мінуса: вони теж відносно дешеві і важать трохи, і при цьому схильні до стихій куди менше, хоча для захисту від іржі їх необхідно постійно фарбувати. Головна і досить важлива проблема металевих хрестів-вони приваблюють мисливців за кольоровими металами. На жаль, зловмисники постійно навідуються на кладовища в пошуку елементів з металу, які можна вирвати з землі або спиляти кутовою шліфмашиною. У зв’язку з цим покупець металевого Хреста повинен досить добре собі уявляти, наскільки добре охороняється підібране їм кладовищі. Якщо намічаються похорони на кладовищі з високим парканом і хорошою охороною в самому центрі великого мегаполісу, то ризик мінімальний – у винятковому випадку, відповідальність понесуть охоронці, які недогледіли за збереженням вашої власності. Якщо ж йдеться про цвинтар в сільській глушині, де біля кладовища може не бути навіть огорожі, то покупки металевих хрестів варто уникати.

Мармур

Мармур-один з дуже в плані естетики приємних матеріалів. Завдяки власній м’якості і простоти обробки, мармуровий шматок в руках умілого майстра перетворюється на справжній художній твір. Надгробний хрест з мармуру напевно буде доріг, проте він прикрашають безліччю дуже дрібних художніх елементів. Головна і досить важлива проблема мармуру – йому рішуче не підходить Клімат на 90% російської території. Уважні співвітчизники напевно звертали увагу, що у великих містах нашої країни не зустрінеш пам’ятників з мармуру під відкритим небом, які можна бачити в багатьох столицях Європи. Причина цього-вологість і перепади температур. При різких температурних перепадах мармур потріскається, і в мікротріщинах, на цьому етапі ще навіть непомітних для неозброєного ока людини, конденсується вода з нашого ненасиченого повітря, яка при черговому падінні температури стає ширше і рве камінь всередині, спотворюючи його поверхню. Взимку на російських кладовищах можна помітити хрести, загорнуті в полімерний етилен, – це спроба захистити від вологи крихкий мармур, який, на жаль, рішуче не підійде для середньої смуги Росії і тим більше – для її більш північних широт.

Граніт

У вигляді матеріалу для надгробного хреста з урахуванням нашого клімату граніт прекрасно підходить . Йому дарма негода, він в плані естетики чудовий і може бути підданий обробці з художніми елементами, хоча вона буде значно важче, ніж у випадку з мармуром. У теорії, хрест з граніту при мінімальному догляді простоїть кілька століть-звичайно, за умови, що хто-небудь не спробує усунути його цілеспрямовано. Головним мінусом граніту очікуваним чином вважається його ціна – надгробні Хрести з граніту обходяться дорожче інших варіантів.

Джерело https://osiris.memorial/uk/hresti/

matradoisik76