
Свині вважаються невибагливими, вигідними в розведенні тваринами. Вони всеїдні, плідні, швидко ростуть і добре набирають вагу. Хороші фізичні показники досягаються в першу чергу за рахунок правильного годування. Тварини повинні отримувати збалансоване харчування, що відповідає їх віковим потребам. Хоча в раціоні свиней присутні Зернові, трави та овочі, його основу складають Комбікорми різних видів. Вибір складу залежить від того, які якості кінцевого продукту хоче отримати заводчик.
Специфіка харчування свиней
Корм-основна стаття витрат на утримання тварин. Щоб виростити міцних, здорових особин, швидко набирають вагу, потрібна велика кількість інгредієнтів. Самостійно змішувати їх складно і довго. Використання готових комбікормів для свиней значно спрощує процес догляду за тваринами і скорочує тимчасові витрати. Основна перевага сумішей, вироблених в заводських умовах, полягає в тому, що співвідношення компонентів і рекомендовані обсяги порцій розраховані з високою точністю, детальнiше дивiться на сайтi https://evt-west.com.ua/catalog/kormy-dlya-svynej/.

Однокамерний шлунок свині насилу перетравлює грубі корми, що містять велику кількість сирої клітковини. Готові склади можуть засвоюватися майже повністю. Оптимальні показники обмінної енергії в кормі знаходяться в коридорі 12,5-13,5 МДж і відповідають стадіям механічного і фізіологічного насичення. Їх перевищення стимулює зростання молодняку, але при цьому збільшується кількість жиру в туше; а зменшення знижує середньодобовий приріст і подовжує період відгодівлі.
Чем выгодней кормить ? КАША или СУХОЙ корм??

Раціон свиней значно змінюється в міру їх зростання. Харчування для маленьких поросят має бути легкозасвоюваних, оскільки їх травна система ще недостатньо сформована. Свиноматкам ж, навпаки, потрібно жирний висококалорійний корм. Поступова заміна кормосумішей у міру зростання поросят дозволяє забезпечити їх на кожному етапі всіма необхідними поживними речовинами і підготувати до опоросу або забою.
КОМБИКОРМ ДЛЯ СВИНЕЙ
Вимоги до кормів
Допустимі інгредієнти і норми їх використання регламентуються ГОСТами:
- Р 52255-2004 для повнораціонних кормів
- і р 51550-2000 для концентратів.

Склад сумішей може включати від 6 до 12 компонентів: з них 7-9 основних інгредієнтів і кілька додаткових для збагачення раціону.

Гости також визначають ключові характеристики, за якими оцінюються різні типи кормів:
- загальна поживність комбікорму при поєднанні різних компонентів;
- стандартизований необхідний склад мінералів;
- зернистість помелу;
- гранично допустимий розмір гранул в складах для різного віку.
У деяких випадках може виникнути необхідність заміни певних компонентів аналогами з такою ж поживною цінністю. Гости допускають використання іншого продукту, проте його співвідношення повинно бути строго 1:1. Факт заміни необхідно відобразити, завдавши на упаковку відповідне маркування.
