Якщо ви не хочете міняти покрівлю будинку кожні 5 років, вибирайте металеву черепицю правильно. Фахівці Grand Line розглянули основні тонкощі вибору цього покриття для покрівлі і приготували для вас детальний матеріал, на який покупці можуть спиратися під час вибору черепиці.

Яку металеву черепицю вибрати? Як зробити це швидко і правильно? Давайте розберемося, що представлено в нашому асортименті.

11 видів профілів з товщиною листа від 0.35 до 0.6 мм, 4+ види покриття для захисту, 3 матеріалу, 3 класу цинкування. З цими даними вам потрібно буде розбиратися, підбираючи собі металеву черепицю для покрівлі в магазині https://vipdah.com.ua/product-category/metallocherepica/.

Матеріал

Металочерепиця буває мідною, алюмінієвою і сталевою. Мідна служить кілька десятків років (погляньте на дахи старих міст Європи). Протягом якогось часу на поверхні утворюється оксидна плівка, вона-то захищає від зовнішніх впливів. Дорого коштує. Цінова різниця зі сталевою може досягати 4-5 разів.

Алюмінієва металева черепиця дешевше мідної. Її основний плюс-вага (в 3 рази менше, ніж у сталевий). Але даний матеріал м’який. На дахах з невеликим ухилом під вагою снігу він добре деформується. З’явилися труднощі зі стійкістю фарби. Протягом якогось часу вона відшаровується.

Як вибрати металочерепицю, якщо ціна і зовнішній вигляд не головні фактори

Сталь оцинкована-підходящий варіант, якщо у вас є сумніви, яку вибрати металеву черепицю. Коштує вона дешево. А новітні технології дозволяють робити листи довговічними з робочим терміном 20 і більше років.

  • Мідна металева черепиця
  • Алюмінієва металева черепиця
  • Сталева металева черепиця

Зупинимося власне на сталевий черепиці. Як на найпоширенішою, доступною і підходящої за ціною.

Товщина листа

У продажу можна зустріти листи у яких товщина від 0.35 до 0.6 мм.

0.35 мм – Матеріал подібного роду можна застосовувати виключно для декору. Або для об’єктів всередині будівель (торгові місця в критому павільйоні, магазини в торговому комплексі).

Під час вибору металевої черепиці для будинку починати необхідно з 0.45 мм.Матеріал такої товщини підійде для покрівель з ухилом більше 30°.

Якщо ухил покрівлі менше 30°, необхідна черепиця товщиною від 0.5 мм.

Важливо! 0.45 – 0.5 мм – «ходова» товщина у багатьох виробників. І якщо вам хтось пропонує листи 0.6 мм і товщі, ретельно повіряйте продукцію. Зустрічається у продажу нечасто. Робиться під замовлення.

Якщо з’явилося бажання заощадити

Кожен хоче заощадити. І це можливо. Для деяких випадків можна застосовувати листи у яких товщина 0.4 мм.Матеріал подібного роду підійде для фальшкровлі і для елементів, на яких не буде накопичуватися сніг.

Цинковані та інші варіанти захисту від корозійних процесів

Спосіб захисту від корозійних процесів – одна з ключових характеристик. Обов’язково випитуйте у продавця технологію. Ідеально, якщо це буде підтверджено документами виробника.

Вас также может заинтересовать:   Як вибрати букет квітів для жінки

Розрізняють 3 класу оцинкування:

  • I клас. Захисне покриття з цинку наноситися на лист стали шаром в 180-275 г/м2. Властивості виробів можуть зберігатися до п’ятдесяти років. Це прекрасне рішення для будинку, розташованого на березі моря. Таке покриття для покрівлі стійке до впливу солей.
  • II клас. У листів товщина захисного шару цинку 140-180 г/м2. Вироби з цинкуванням II класу підійдуть для покрівельного облаштування в центральній смузі Росії і на півночі. Найбільш ходовий варіант. При його виборі можна розраховувати на період служби близько 25 років.
  • III клас. Захисне покриття з цинку 80-140 г / м2. Це найслабша захист від корозійних процесів. Службовий термін в умовах середньої смуги Росії – приблизно 5-10 років. Для будинку не підійде. Для нежитлових будівель її можна застосовувати, якщо з’явилося бажання заощадити.

Є покрівля з цинк-алюмінієвим (Гальфан) або алюцинковим (Гальвалюм) покриттям. За характеристиками і службового терміну воно точно також (а може бути і краще) виробам з цинкуванням II класу.

Іноді застосовується Магнелиз. Їм покриваються сталеві листи композитної покрівлі. Захисний рівень металу в 3 і більше разів більше, ніж при цинкуванні.

Різновиди зовнішнього шару для захисту. Тут доведеться покорежить голову
Службовий термін і захисний рівень металевої черепиці залежить і від зовнішнього покриття. Необхідно розглянути які бувають зовнішні покриття із захисним ефектом, і які їх особливості.

Поліефіру

Підходить для самих різних кліматичних умов. Витримує нагрівання до 120°C. без проблем переживає морози в середній смузі.

Поліефіру буває глянцевим (Atlas і Satin) або матовим (Satin Matt, MPE, mattpe, PEMA і Drap® (Драп), детальніше в розділі – покриття). Якщо ви берете матеріал з глянцевим покриттям, його товщина повинна бути не менше 25 мікрон. Якщо менше, є можливість пошкодження шару для захисту при сходженні з даху снігу. Товщина шару важлива для агресивного середовища, наприклад в прибережних районах краще підбирати більш товсте покриття.

Як вибрати металочерепицю, якщо ціна і зовнішній вигляд не головні фактори

У матовий поліефіру додають тефлон і по своїй міцності він ні в чому не поступається глянцевому. Підійде тим, хто вирішує, як вибрати правильно металеву черепицю для регіону з непростими умовами клімату.

В основі подібного покриття-поліестер. Він зберігає колір протягом 20-25 років.

Пурал

Поліуретанове покриття. Також буває глянцевим (Pural, Quarzit і Quarzit Pro Matt) і матовим (PuralMat).

Дана черепиця приблизно на 30% дорожче, ніж з PE. Температурний діапазон експлуатації – від -60 до + 120 °C. товщина шару для захисту – 0.05 мм.

Підійде для будь-яких зон клімату. Можна розраховувати на період служби близько 30 років.

matradoisik76