Утеплювальні роботи за допомогою пінопласту — найбільш затребуваний спосіб утеплення будівельних конструкцій. Тому хочу розповісти, яка товщина пінополістиролу щоб утеплити будинок дасть очікуваний ефект, а ще детально опишу етапи монтажу теплової ізоляції.

Пінополістирол, який використовується в цілях будівництва, це, дуже часто, спіненого пластику. Є й інші види пінополістиролу, але я розповім про білому пористому матеріалі.

Пінополістирол – це матеріал, який вже довгий час застосовується як матеріал для утеплення. І будь-хто, хто хоч один раз застосовував, вже знає всі ЗА і проти. Сьогодні спробуємо розібратися, правда, а що не дуже з характеристик, які дають власному товару виробники.

Характеристики утеплювача

В першу чергу на що фокусують увагу під час вибору матеріалу для термоізоляції — це його технічні специфіки. Так, і ми починаємо вивчення пінополістиролу власне з цього:

  • Низькі показники теплопровідності, що робить матеріал чудовим ізолятором тепла.
  • Широкий діапазон температур застосування від -50 до + 75 градусів за Цельсієм.
  • Властивості звукоізоляції. Виробники вказують і подібну характеристику, але після того як відбулася установка пінополістиролу ефект зниження кількості шумів малий.
  • Матеріал чудово витримує різкі температурний скачки.

Клас горючості 3-4 – це означає, що матеріал горіння не підтримує, однак при великих температурах він плавиться. Бувають варіанти, які покривають спеціалізованими вогнезахисними складами. Тоді клас збільшується і ставати Г1 або Г2.
Стійкість перед хімічним і біологічним впливом. Пінополістиролу не страшні дуже різноманітні хімічні речовини, будь то сольові розчини, кислот або лугів. Також, на поверхні утеплювача не з’являються хвороботворні бактерії, а ще гриби і цвіль.
Велика міцність на розтяг і стиснення, а ось механічні впливи у вигляді ударів згубні для пінополістиролу.
Виробники вказують в сертифікатах якості тільки найкращі характеристики власного товару і ні слова не говорять про мінуси матеріалу. Все пов’язано з тим, що будь-хто хоче заробити побільше, а це означає необхідно продати значні обсяги утеплювача.

Як підібрати якісний утеплювач в умовах широкого асортименту на ринку

Попросіть у продавця сертифікат товару. Якість покупки має бути підтверджено не тільки візуально, але і документально. Надійні виробники будівельних матеріалів, які дорожать характеристикою, завжди готові пред’явити необхідні сертифікати якості.
Оцініть умови зберігання матеріалу там, де він реалізується. Наприклад, під дією сонячних променів, пінополістирол як правило набуває сторонній запах, пожовтіти, його властивості при цьому погіршуються.
Дослідіть упаковку. Хороший товар має маркування, якщо на пакувальному матеріалі немає відповідних написів, то зручніше купити пінополістирол в іншому місці.
Перегляньте гранули матеріалу. Вони зобов’язані бути однорідними, приблизно одного і того ж розміру, рівномірно розташовуватися по листу. Якщо видно порожнечі або вишелушіваніе гранул, то це ознака поганого товару.
Оцініть листи. Візуально вони зобов’язані бути без горбів і деформувань, на дотик — м’якими, пружними. Жорсткість листів говорить про те, що технологія виготовлення не витримана.
Не Ганяйтеся за дешевизною. Пінополістирол, куплений за невисокою ціною і радує спочатку даним фактом, може потім виявитися нікуди не придатним. Доступний матеріал вбирає воду, замерзаючи і відтаючи між гранулами, вона руйнує пінополістирол.
Переваг в застосуванні пінополістиролу більше, ніж недоліків, він недорогий, легкий в збірці і експлуатації, не токсичний. Щоб тішиться якості нового утеплювача довше, ніж один сезон, необхідно відповідально поставитися до покупки матеріалу.

Пінополістирол екструдований

Є також більш нова розробка – пінополістирол екструдований, його виготовлення трохи відрізняється від виробництва звичного пінополістиролу, завдяки тому, що в процесі застосовується велика температура, яка розплавляє кульки з пінопласту, перетворюючи їх еластичну суміш з якої вдаються тверді утеплювальні плити. Але його призначення трохи відрізняється, оскільки його дуже висока щільність буде прекрасним варіантом для теплоізоляції підлог і фундаменту.

Вас также может заинтересовать:   Важность этикеток для бутылок

Під час вибору товщини пінополістиролу для фасадного утеплення слід керуватися певними моментами: товщина стін, кліматичні умови і, як не дивно, матеріальними можливостями, оскільки даний момент також впливає на освіту ціни.

Для стінового утеплення дуже часто застосовується пінопласт з товщиною 50 мм або 100 мм.даний показник практично не впливає на якість і технічні специфіки. Скажімо так, для теплоізоляції приватних будівель частіше використовують товщину 100 мм, так як вони знаходяться поблизу від землі. А ось жителі висотних будинків віддають перевагу товщині в 50 мм, оскільки його легше і зручніше піднімати на висоту і він імен нижче вага, що дозволяє застосовувати його на висоті під обробку штукатуркою для фасаду.

Переваги, і недоліки фасадного утеплення пінополістиролом

Фасадне утеплення пінополістиролом дозволяє накопичувати енергію тепла всередині приміщень для житла коли на вулиці холодно, створюючи комфортабельний для проживання мікроклімат. Внаслідок малих коливань температур усувається теплова дефармація будівельної конструкції. Істотно стає краще звукоізоляція. Товщина листів в 50 мм достатня в безлічі випадків, типорозмір 100 мм застосовується в регіонах з холодним кліматом.

Утеплювач має структуру зерен, порожнини якої наповнені газом, цим і визначаються його відмінні властивості теплоізоляції. До переваг даного матеріалу відноситься його невелика ціна, маленька вага, простота і зручність монтажу. Його легко можна розрізати традиційним, але гостро наточеним ножем.

Пінополістирол майже що не вбирає вологу із зовнішнього середовища, тому він не піддається гниттю і розвитку грибка. Властивості теплоізоляції вважаються найкращими у власному класі. До хороших якостей пінополістиролу відносяться його наступні якості:

  • прекрасна шумоізоляція;
  • чудова проникність для парів води;
  • опірність розмноженню патогенної мікрофлори;
  • екологічна чистота.
Як вибрати пінопласт для утеплення

Гризуни не вживають даний матеріал в їжу, але цілком зможуть його гризти, тому потрібно закривати їм доступ до утеплювача. Головні недоліки пінополістиролу – його займистість і виділення шкідливих елементів при сильному нагріванні. Під впливом прямих сонячних променів Матеріал руйнується, тому потребує обладнання покриття із захисним ефектом. Крім того, його службовий термін менше періоду експлуатування всієї будівлі. А придбати гарний та якісний матеріал можна в магазині ВІК БУДю

Як вибрати пінопласт для утеплення

Яка товщина пінополістиролу для стінового утеплення прийнятна?

Товщина пінополістиролу-це ще один істотний параметр, від якого багато в чому залежить успішність всього утеплення. Показник може змінюватися в дуже широких межах від 20 до 100 мм.виконуючи підбір, варто відштовхуватися не тільки від щільності вироби, але і від теплопровідності самих стін.

Як вибрати пінопласт для утеплення

Так, для робіт зовні будівлі доведеться придбати пінополістирол для стінового утеплення будинку за містом дуже великої товщини-50-100 мм. якщо ж основна мета — створення ізоляції для житлової площі з висотного будинку, то дійсно можна обмежиться плитами в 50 мм. у старих же будинках з дерева, які самі по собі не тримають тепло краще підстрахуватися і застосовувати пінополістирол товщиною в 100 мм.

Утеплювальні роботи будинку пінополістиролом: плити якого розміру вибрати?

Крім показників щільності і товщини багато питань викликає і розмір утеплювача. Найбільше поширення набули 3 варіанти: 0,5х1 м, 1х1 м і 2х1 м.маленькі плити зручні для теплоізоляції лоджій і балконів, а ще деяких важкодоступних ділянок фасадів. Тим же, хто планує робити роботи з рівними рівними поверхнями потрібно свій вибір зупинити на виробах середніх розмірів. Під час монтажного процесу вони не викликають ніяких складнощів і вважаються найбільш оптимальними для стінового утеплення квартир і приватних будівель. Найбільший варіант використовується для робіт з величезними площами і мало підійде для благоустрою котеджу за містом.

https://vikbud.ua/

matradoisik76