Для багатьох людей похід у лазню – це цілий ритуал, можливість чудово провести час, поспілкуватися, розслабитись. Але ця процедура ще й неймовірно корисна для здоров’я – у лазні з організму виходять шлаки, що накопичилися, це відмінна профілактика простудних захворювань.

Але щоб отримати повне задоволення, і при цьому почуватися зручно та комфортно, важливо знати, що потрібно брати із собою у лазню? При всій простоті відповіді, не все так однозначно – відвідування такого місця вимагає наявність різних аксесуарів і предметів.

Варто відзначити, якщо у вас виникло бажання збудувати власну сауну, радимо звернутись вам до фахівців компанії Suomisauna. Вони займаються будівництвом сауни під ключ, починаючи від створення проєкту, закінчуючи всіма оздоблювальними роботами.

Які аксесуари потрібні для лазні та сауни

Віники

Насамперед слід запастися віником – ну яка ж лазня без цього головного аксесуара? Варіантів цих виробів багато, тому вибирайте на свій смак та колір. Важливо пам’ятати, що різні за складом віники різний вплив на організм. Вони можуть бути:

 • дубовими;
 • березовими;
 • ялівцевими;
 • евкаліптовими;
 • липовими;
 • кленовими;
 • вільховими.

Є збірні, коли до гілок додають трави. Кожен віник потрібно попередньо запарити. Вода не може бути холодною і окріп не годиться – достатньо занурити його в теплу воду.

Ковші

Також у лазні стануть у нагоді ковші. Справжні банщики ніколи не виберуть вироби із пластмаси чи металу – для цих цілей речі мають бути дерев’яними. Вони створюють особливу атмосферу і сприятливо позначаються на здоров’ї, не плавляться від банного жару і не нагріваються так, щоб стати причиною опіків – адже дерево має високу теплопровідність. Ковшем наливають воду на каміння і робити це потрібно з максимально обережно. Для цього ручка ковша має бути максимально довга, щоб не отримати опік парою.

Які аксесуари потрібні для лазні та сауни

Бочки

Багато лазень обладнані купелю – великою бочкою з прохолодною водою, якщо немає басейну або природного водоймища поруч із лазнею. Іноді в такі бочки не занурюються, а перевертають їх вміст на себе – потік холодної води бадьорить та активізує кровотік.

Вас также может заинтересовать:   Как выбрать хорошую компанию по ремонту и строительству?

Банний одяг

Спеціальний одяг для відвідування сауни чи лазні потрібний завжди. Насамперед у сауні знадобляться:

 • рушники;
 • халати;
 • шапка;
 • простирадла;
 • капці.

Халати та простирадла з рушниками допоможуть видалити з тіла піт. Краще взяти бавовняні чи лляні речі. Зараз продаються спеціальні чоловічі та жіночі набори для лазні на липучках, з лямками, кишенями, в яких можна почуватися комфортно і затишно.

Шапка потрібна, щоб захистити голову від перегрівання, волосся – від високих температур. Вибираючи шапку, варто зупинитися на виробах із:

Які аксесуари потрібні для лазні та сауни
 • вовни;
 • повсть;
 • фланелі.

Шапка повинна добре вбирати піт і не викликати роздратування. Заходити в парилку в мокрій шапці не рекомендується – так можна спровокувати тепловий удар. Прати її варто в ручному режимі – у машинці вона може звалюватися.

Які аксесуари потрібні для лазні та сауни

Окрема розмова про банні тапочки. Вони не повинні бути слизькими – на вологій кахлі легко можна травмуватися. Для лазні підійдуть гумові чи пластмасові моделі – вони нормально переносять вологу та температуру парилки. А для сауни із собою варто взяти повстяне взуття.

Аксесуари для миття

Крім цього, варто знати, які речі будуть потрібні для водних процедур. А це різні мочалки (губки), всілякі щітки, шампуні, гелі та мило. Багато хто бере аромаолії або відвари трав для додавання у воду, яку ллють на каміння. Також можна взяти з собою скраби, масками для тіла та волосся власного або фабричного виробництва.

matradoisik76