Практичні рекомендації з вибору електричного кабелю.

Якщо прокладати постійну проводку, краще використовувати кабель зі струмопровідними жилами з поодиноких дротів. Він менше, ніж багатодротовий, схильний до корозії (внаслідок меншої площі поверхні), і його простіше зачищати перед підключенням.

Під дією озону, що міститься у повітрі, гума старіє та покривається мікротріщинами. Тому бажано не використовувати кабелі із гумовим покриттям на місцях під прямим сонцем. Краще використовувати броньовані варіанти або прокладати кабелі у землі.

Полівінілхлорид схильний до тріскання при сильному морозі, тому на вулиці краще застосовувати кабелі з покриттям з поліетилену.

Поліетилен недолюблюють пожежники, тому в приміщеннях бажаний стабілізований поліетилен, що самозатухає (у марці дроту позначається як Пс).

Кабелі в оболонці зі свинцю краще прокладати влітку. На морозі при їх вигині через малу морозостійкість свинцю можливе утворення мікротріщин.

Кабелі з оболонкою або шлангом із ПВХ-пластикату зниженої горючості. Застосовуються у місцях із підвищеною пожежною небезпекою.

Які кабелі вибрати для різних умов експлуатації.

Якщо ви збираєтесь проводити кабель у водному середовищі (наприклад, для підключення помпи у колодязях або для живлення літнього фонтану на ділянці), вам знадобиться спеціальна марка кабелю для занурювальних двигунів. До недоліків цієї моделі можна віднести те, що кабель випускається одножильним. А отже для підключення помпи або фонтану доведеться використовувати два дроти, звиті між собою (щоб не сплутувалися).

Для тимчасового підключення бажано використовувати багатожильні кабелі з мідними багатодротовими жилами, забезпеченими гумовою ізоляцією, у гумовій оболонці, для постійного під’єднання: по вулиці – ВВГ, для прокладання в ґрунті – ВБбШв із захисною бронею.

Вибір електричного кабелю

Якщо електричний кабель потрібно провести через горючі матеріали (стіни дерев’яного будинку або нафтовмісні речовини у гаражі), у його позначенні повинні бути літери “Н” (негорючий) або “нг” (що не розповсюджує горіння).

Вас также может заинтересовать:   Как выбрать самый шикарный букет цветов для женщины

Якщо на ділянці нейтральний ґрунт із глибоким заляганням ґрунтових вод, то вам підійдуть кабелі, рекомендовані для прокладання в землі, з низькою корозійною активністю за відсутності можливості механічних пошкоджень. Якщо ж місцевість болотиста і земля на ділянці просідає (наприклад, якщо неглибоко вкопана восени садова лавка навесні виявилася перекошеною; подібним чином можуть поводитися стовпи огорожі тощо), то краще використовувати кабелі де захист полівінілхлорид по жилі, полівінілхлоридна оболонка, броня з оцинкованих сталевих смуг, поверх неї герметичний зовнішній шланг, вони призначені для будь-яких умов експлуатації та стійкі до механічних пошкоджень.

Слід знати, яка напруга у мережі та скільки фаз використовується на вашій ділянці. Якщо 220 В і 1 фаза, то підійде дво-або трижильний кабель (третя жила – “земля” – зазвичай має менший переріз, ніж інші). Якщо 380 В та трифазний струм (що потрібно для роботи деяких помп та моторів), то необхідний трижильний (з однаковими жилами) або чотирижильний кабель (четверта жила – “земля”). Це вказано у маркуванні виробу. Наприклад, кг-4 x 2, 5 означає чотирижильний кабель з перетином основних жил 2, 5 мм².

matradoisik76