
Рулонні штори “День-ніч” – нове слово у віконних сонцезахисних системах. Головна мета новинки залишається такою самою, як у звичайних текстильних фіранок, жалюзі або римських штор – контроль рівня освітлення.
Але завдяки інноваційній технології, яка дає змогу регулювати освітлення в приміщенні: від повної темряви до напівтіні та яскравого освітлення, рольштори “день-ніч” набувають дедалі більшої популярності, тому вибрати можна на сайті https://anrol.com.ua/ua/roletyi-den-noch/.
Рулонні штори “День-Ніч” поєднують в собі практичність, багатофункціональність і естетичність.
Опис, відмінні риси
“День-Ніч” – нескладна конструкція, яка складається всього з трьох частин – тканинне полотно, вал, що обертається, і обтяжувальна трубка. У закритому типі присутній ще короб із пластику.
Основні частини штори типу “День-Ніч”
Принцип дії приблизно такий самий, як і в більшості рулонних штор. Але є одна суттєва відмінність. У звичайних ролетах полотно складається з одного шару і опускається тільки з одного боку рушійного вала. Система “день-ніч” – подвійна, складається з двох шарів. Тканина знаходиться з двох сторін вала.

Головна відмінність штори “День-Ніч” від інших рулонних виробів – це незвичайна тканина, що складається з прозорих і непрозорих смужок.
Як працюють захисні ролети “день-ніч”?
Полотно зібрано зі смуг тканини різної щільності – від напівпрозорих до світлонепроникних. Вони розташовані по черзі, тому ролети “день-ніч” часто називають “зеброю”. Коли вал обертається, тканина проходить по колу, смуги накладаються одна на одну, утворюючи потрібний ступінь освітленості. Якщо поєднуються дві прозорі смужки, то в приміщення потрапляє м’яке, розсіяне світло. Якщо прозору смугу перекриє щільна, то кімната опиниться в напівтемряві.
За допомогою прокручування механізму можна отримати один із трьох варіантів освітлення кімнати

Така конструкція дає змогу робити плавні світлові переходи, впускаючи в приміщення потрібну кількість світла. При цьому людина всередині приміщення залишається непомітною для сторонніх очей зовні.
З чого зроблена тканина?
Тканина виконана з якісної синтетики з тефлоновим просоченням. Завдяки цьому матеріал простий у догляді – легко чиститься, відштовхує пил, має високу міцність і антистатичність. Крім підвищеної функціональності, рольштори мають відмінні дизайнерські характеристики.

Чиститься штора за допомогою сухої щітки або пилососом зі спеціальною насадкою
Прозорі смужки зовні нагадують органзу. Щільні смуги можуть бути виконані в різних варіаціях – однотонні, прикрашені візерунками, з блискучим покриттям. Широкий вибір кольорів дає змогу підібрати модель під будь-який дизайн приміщення.
Шанувальники природних матеріалів можуть вибрати штори з віскози або шовку
Різновиди віконних ролетів день-ніч
Вибір рулонних “зебр” за малюнком і фактурою величезний. За конструкцією вони бувають двох видів:
- Відкриті. Проста система, за якої рулон зі смужками не закритий захисним пластиком. Полотно вільно спускається з вала.
- Закриті. За допомогою короба ховається вал із тканиною.
- Відкриті
Їхня конструкція елементарна – полотно прикріплене до валу з обертовим механізмом. Внизу розташована обтяжувальна планка.
Відкриті штори – найпростіші та найбюджетніші
У такої світлозахисної системи є кілька явних переваг:
- Простота монтажу і демонтажу.
- Нескладність пристрою.
- Недорога ціна.
- Можливість встановити на вікнах з нестандартними габаритами.
- Великий вибір тканини для будь-якого інтер’єру.
Ще один плюс – на відміну від багатьох товарів подібного класу, “зебру” можна кріпити практично де завгодно – безпосередньо на віконній рамі, всередині отвору, на стіні, стелі. При цьому існують такі кріплення, які встановлюються на скотч. Свердління вікна або стіни не знадобиться. Є кілька способів установки:
- Над віконним прорізом. Підходить для суцільних вікон, без стулок.
- Штора над віконним прорізом із кріпленням на стіні
На кожній стулці вікна. Ідеальний варіант для вікон, де обидві стулки відкриваються.
Закриті
Конструкція складніша, але її базові комплектуючі ті самі, що і для відкритого типу – полотно, вал, керуючий механізм, нижня планка. У закритого типу є додаткові деталі – короб, напрямні, затискачі. Під коробом ховається вал із рулоном полотна. Напрямні закривають бічну частину тканини і за допомогою спеціального скотча і затискачів фіксують її на рамі.
Короб захищає полотно штори від бруду, а напрямні повністю перекривають надходження світла в приміщення