Які тільки ідеї не прийдуть в голову, коли в країні починається карантин, а вдома четверо дітей на дистанційне! Доходи скоротилися, на горизонті замаячив голод апокаліпсис, і тут мене відвідала геніальна думка: А що, якщо заробляти на перепілках?

Читайте також про 8 порад на розведення перепелів як бізнес zarobitok.press.

Автори статей про домашній бізнес заливаються солов’ями про те, як прекрасно розводити цей вид птахів і продавати перепелині яйця. І корисні вони, і багато. А як вигідно! Пташки не займають багато місця, їдять мало, несуться щодня. Просто золоте дно! А якщо з продажами не піде, сім’ю можна забезпечити м’ясом і яйцями за якісь копійки. Все краще, мовляв, чим харчуватися позбавленими смаку бройлерами з магазину.

Курка або яйце?

Інкубація перепелиних яєць займає 17 днів. Нестися перепілки починають з 50-60 дня. Якщо купувати яйця і виводити пташок самостійно, то перше яйце можна побачити тільки через 2,5 місяці. Якщо купити вже готових пташенят, то очікування скорочується до 1,5-2 місяців.

Як я розводив перепілок і що з цього вийшло

З іншого боку, яйця в інкубаторі лежать і їсти не просять, тому і витрати на них мінімальні (хіба що Електрика). Зате потрібен сам інкубатор, найпростіший з яких коштує зараз від 2 000 грн. Готовий добовий курча перепела продається по 10 грн, інкубаційне яйце — 4 грн.

Так і не зумівши визначити, що ж вигідніше, я вирішив спробувати обидва варіанти. Придбала 40 перепелят і 70 яєць. Інкубатор мені дістався безкоштовно (лежав 10 років, години свєї чекав). На пташенят і яйця пішло трохи більше 600 грн. Початок покладено.

Передбачувані та непередбачені витрати

Нагадую, що все відбувалося в період карантину самоізоляції, коли легально вийти з дому можна було тільки за пропуском. Тому всі покупки доводилося здійснювати Дистанційно, віддаючи по 60-100 грн на таксі-доставку. Транспортні витрати витягли ще на 240 грн, так як і яйця, і пташенят я брав у різних продавців.

Як я розводив перепілок і що з цього вийшло

Пташки приїхали додому, і виявилося, що перепелам холодно при кімнатній температурі. Пташки збивалися в купки, залазили один під одного, ось-ось розчавлять… довелося купувати червону обігріваючу лампу (ще 200 грн). На поїлки, в яких ці мікроскопічні пташенята не потонуть і не вимокнути, а також на годівниці пішло ще 600 грн. Брала з розрахунком на пташенят, які вилуплюються пізніше.

Годування виявилося задоволенням не з дешевих. Їжа для перепелів з хорошими відгуками («Південна корона» для пташенят до двомісячного віку) коштує 480 грн за мішок (25 кг).

Підсумок першого тижня фермерства: мінус 1900 грн з сімейного бюджету.

Скільки коштує будинок побудувати для перепілок?

Маленькі перепелята сиділи вдома в чотирьох коробках по 10 штук. Коробки займали половину кімнати, і ми вирішили якось цю справу оптимізувати.

З пластикових панелей зробили огорожу розміром 70 на 40 см і поставили до стіни. Зверху, щоб не ловити птахів по всьому будинку, накрили їх москітною сіткою від вікна. Сітка підійшла, як рідна. Просто пощастило.

У той же час перейнялися будівництвом клітин: птахів, що виросли планувалося утримувати в прибудові до будинку, зібравши там стелажі з металевої сітки. Готові комплекси з доставкою обійшлися б в 6 000 грн, яких не було. Тому вирішили збирати самі.

У нашому місті метр сітки коштує 240 грн, за моїми розрахунками, було потрібно близько 20 метрів на майбутнє поголів’я в 100 штук. Плюс всяка фурнітура, кріплення та інше. Виходило дорого. В результаті по інтернету знайшла сітку набагато дешевше, хоч і тонше, витративши на неї всього 2 000 грн.

Через тиждень Будматеріали були доставлені додому. Збирали клітини своїми руками по роликах з YouTube, вийшло непогано! Залишалося чекати нового виводка і потирати руки в передчутті швидкого збагачення.

До цього часу почалося виведення з перепелиних яєць в інкубаторі. Видовище, звичайно, дуже захоплююче! Дітей було не відірвати від запітнілого віконця в кришці, за яким пташенята вибиралися з шкаралупи. З 100 яєць вилупилося 80 малюків. Вижили не всі, через тиждень поголів’я склало близько 100 перепілок різного віку.

За підсумком першого місяця фермерства баланс склав: мінус 3 900 грн.

Продаж перепелиних яєць

Пташенята росли, і нарешті ми побачили в лотку перше яйце. Здійснилося! Тепер заживемо! Яйця було вирішено продавати через дошки оголошень і по знайомих.

Як я розводив перепілок і що з цього вийшло

Через три місяці продажів вже можна було сказати, що дошки оголошень в цьому плані малоефективні. Через «ОЛХ» вдалося реалізувати лише одного разу За весь час п’ять десятків яєць. Зате по знайомих вони розходилися добре. Я продавала десяток по 12 грн: Ціна нижче, ніж в магазинах. Так ми побачили перші гроші зі своєї птахоферми.

Як я розводив перепілок і що з цього вийшло

Масштабуємо бізнес!

Успіх надихнув, тому було вирішено масштабувати бізнес, збільшивши поголів’я вдвічі. Купили ще 170 яєць і ще сітки для клітин: разом мінус 2 400 грн.

Зайвих перепелят я планував продати, відбивши вартість сітки. Але щось пішло не так, і з 170 перепелиних яєць вилупилося всього 92 пташеня.

За цей час вдалося продати близько 5 000 яєць на загальну суму 6 000 грн. На корм пішло 1 400 грн.

Підсумок трьох місяців фермерства: плюс 640 грн. Або 213 грн і 33 копійки на місяць.

Робота за їжу

Далі місяці три все йшло більш-менш рівно, дохід від продажу яєць покривав витрати на корм, але про прибуток мови не було. Заспокоювала себе тим, що хоча б працюємо не в збиток.

Планували скоротити поголів’я за рахунок півнів, які не несуться, але їдять. Але після першого забою стало зрозуміло, що різати пташок, вирощених з народження, шкода. А обскубувати і потрошити крихітні тушки важко. Тому велика частина півнів залишилася в живих.

Скільки можна?

Продуктивний період перепілок — всього півроку. Після цього несучість знижується з фізіологічних причин. Зараз, до своїх семи-восьми місяців, ці товариші дуже слабо несуться, на продаж яєць не залишається. Їсти при цьому птахи не перестали і навіть з урахуванням скорочення поголів’я з’їдають в тиждень мішок корму, який коштує 360 грн.

Я кинув рахувати, наскільки збитковим виявилося моє фермерство, і регулярно обіцяю собі, нарешті, відправити всіх залишившихся перепілок в суп. Але поки я набираюся рішучості, вони продовжують виконувати функцію валізи без ручки домашніх вихованців.

Висновки та рекомендації

Бізнес на виробництві перепелиних яєць буде успішним тільки при дотриманні двох обов’язкових умов:

  • дешевий або безкоштовний корм;
  • велике, постійно оновлюване поголів’я.

Тому на великих фермах обов’язково є власний цех з виробництва корму для перепелів: дробарки, мішалки та інші дорогі механізми. При цьому корм використовується не тільки для власного господарства, а й продається окремо, приносять фермеру додатковий дохід.

І інкубатори там працюють постійно. Перепілки не йдуть на пенсію, як мої, а відправляються на бійню відразу, як знижується їх продуктивність (а півні так взагалі на 60-й днів життя).

До того ж на великій птахофермі забоєм займаються спеціальні стресостійкі люди, а не обов’язково сам господар. Тому там не буває проблем зі своєчасним зменшенням кількості їдців.

Розводити перепілок чи ні — справа ваша. Вони дійсно практично не хворіють і гинуть зазвичай тільки з власної дурості (можуть потонути в поїлці, залізти під купку одноплемінників і задихнутися, засунути голову між прутами клітини і не зуміти вибратися). Але не піддавайтеся мріям про швидке збагачення, не будьте як я. Це важка праця не для домашніх умов. Швидше, для невеликого справжнього підприємства хоча б з мінімальним персоналом.

Головне, пам’ятайте: поки в господарстві є перепела, у вас не буде вихідних і відпусток, море — тільки на фотках друзів в Instagram, а розпорядок дня буде прив’язаний до часу годування стада. Якому треба задавати корм чотири рази на день. Можливо, варто доглянути для інвестицій щось менш клопітке?

Автор статті: Вольдемар Воронцовський.

Утримання перепілок в домашніх умовах.

Починав з десятка перепелів. Сьогодні у фермера Миколи Кузьменка до сотні тисяч птиці

matradoisik76