Справжній нічний відпочинок служить запорукою гарного самопочуття протягом всього дня. Тому дуже важливо потурбуватися про зручне ложе для щоденного сну. Одним з відповідних варіантів стане диван з ортопедичним матрацом. Він забезпечить хороше положення тіла, дасть можливість уникнути проблем з поставою, зніме навантаження з хребта і суглобів.

Ортопедичний диван: види, особливості, як вибрати

Особливості та переваги диванів з ортопедичним матрацом

Під час виготовлення моделей з ортопедичним ефектом замість столярного щита в підставі каркаса дуже часто укладають спеціалізовані ламелі. Вони поряд з матрацом забезпечують необхідний рівень жорсткості. Подібне комбінування дає можливість тримати хребет в нормальному положенні, забезпечує релаксацію м’язів спини і нижніх кінцівок.

Звичайний диван по закінченню певного часу продавлюється, що викликає порушення постави і супроводжується неприємними відчуттями. Після ночі, проведеної на аналогічному ложі, людина не відчуває себе відпочив. Тому, якщо бажаєте купити гарний та надійний диван, звертайтесь на сайт магазину https://lux-mebli.net/ua/g3862501-divani-modern.

Ортопедичний диван: види, особливості, як вибрати

Диван з ортопедичним матрацом ліжко має кілька прекрасних достоїнств.

  • Функціональність.
  • Компактність в готовому вигляді.
  • В результаті трансформації утворюється двоспальне поверхню, підходяща для щоденного сну.
  • Гратчаста основа сприяє хорошій повітряній циркуляції.
  • Перетворюючий механізм відрізняється великою надійністю.
  • Різноманіття моделей по дизайну, формі, кольору, способу трансформації.

Однак потрібно сказати, що даний виріб обійдеться дуже дорого, ніж класична модель. Не потрібно розраховувати на оздоровчу дію, так як диван з ортопедичним матрацом служить лише профілактичним засобом.

Види наповнювачів диванів з ортопедичним матрацом

Вибрати диван з ортопедичним матрацом буде простіше після знайомства з різновидами наповнювачів. Існують два види виконання.

До першої групи належать вироби з пружинами.  Вони виконуються у вигляді незалежних елементів або собою являють систему блоків, об’єднаних між собою.

Кожна незалежна пружина фіксується до дивана індивідуально, і поміщена в окремий чохол. Кількість елементів становить не менше 250 штук на 1 м2. Застосовуються пружини різної пружності, що дає можливість створити зони, що виділяються по жорсткості.  Знизу і зверху знаходяться прошарку зі справжнього або штучного матеріалу.

Ортопедичний диван: види, особливості, як вибрати

Незалежна конструкція володіє ортопедичним ефектом, тобто хребет під час сну зберігає хороше положення. Службовий термін становить 10-12 років.

Що стосується залежного блоку пружин, то з’єднання елементів між собою підвищує характеристики міцності виробу. Однак ортопедичний ефект фактично відсутній. Навантаження на одну пружину викликає зміну похилого кута всієї поверхні.

Матрац без пружин робиться з такого матеріалу.

  • Штучний латекс. Спінена структура наповнювача складається з осередків, що забезпечує вільний рух повітря, рівномірний розподіл ваги, низький ступінь деформації. Службовий період може досягати 8 років.
  • Справжній латекс. У собі поєднує одночасно м’якість і пружність. Може тримати великі навантаження, швидко відновлює форму. Службовий термін становить не менше 20 років.
  • Пінополіуретан. Його отримують зі штучного латексу. Поступається попередньому типу за робочими характеристиками, але коштує не дорого. Може використовуватися протягом 15 років
  • Кокосове волокно. Через велику жорсткості койра як правило застосовується в комбінуванні з іншими видами наповнювачів. Наприклад: в конфігурації з латексними прошарками.
  • Меморифоам. Матеріал нового покоління здатний “запам’ятовувати” контури тіла, а вже потім зняття навантаження швидко повертати вихідну форму. Його мінус полягає в низькій проникності повітря.
Вас также может заинтересовать:   Рекомендации по приобретению качественного дивана-кровати для любой жилой зоны

Основа місця для сну

Основи під матрац поділяють на дві категорії.

Ортопедичний диван: види, особливості, як вибрати

До першої відносяться плоскі цільні поверхні. Вони робляться з столярного щита, плит з дерева, ДВП, фанери. Їх недоліки:

  • велика вага підстави підвищує загальну масу дивана;
  • безперервне дно має високу жорсткість і не може похвалитися ортопедичними властивостями;
  • під час експлуатації, можливо, його продавлювання;
  • порушено обмін повітря.

Диван ліжко з ортопедичним матрацом зазвичай обладнаний дерев’яною або металевою рамою з ламелями.  Такий варіант забезпечує нормальну циркуляцію потоків повітря, що дає можливість уникнути скупчення вологи. Для кріплення лат застосовують спеціалізовані кронштейни. Ламелі володіють еластичністю і великою надійністю, в комбінуванні з хорошим матрацом обіцяють гарне положення тіла, чудово підійдуть для сну.

Товщина окремих елементів з берези або бука становить 15 мм, а ширина може змінюватися в інтервалі від 50 до 100 мм. Їх змінюють приблизно через 20-70 мм. У разі застосування матраца з пружинами потрібно вибрати відстань мімнімум між ламелями. Для жорстких видів відповідний параметр становить 50 мм.

Види механізмів розкладання

Важливим показником вибору моделі для щоденного сну вважається принцип трансформації. Ортопедичний диван може забезпечуватися різноманітними видами перетворюючих пристроїв.

Нижче розглядається, які бувають механізми, оцінюються їх переваги, і недоліки.

  • «Книжка». Сидіння піднімають вгору до клацання, а потім опускають. Поверхня для сну розчиняється ніби книжка. На ложі є поглиблення по самому центру. Для хорошого функціонування обов’язково залишають проміжок між поверхнею стіни і спинкою.
  • “Клік-кляк”. Собою являє поліпшену модифікацію дивана»Книга”. Виникає перехідний нахил спинки, регулювання положення підлокітників. Місце для сну не містить щілин.
  • “Диван” клік-кляк””. Для розкладання сидіння висувають, а спинку укладають рівно. Утворюється простора ліжко, яка складається з 2-ух частин.
  • «Акордеон». Місце для сну виходить з складеної вдвічі спинки і сидіння. Останню частину викочують вперед, а слідом відбувається розгортання спинки. В результаті утворюється зручна поверхня, на якій відсутні стики. Потрібно завчасно розрахувати наявність порожнього простору (не менше 1,5 м) перед диваном.
  • «Розкладачка». Постіль в зібраному вигляді до пори знаходиться у внутрішньому просторі дивана, тому білизняний ящик не передбачається системою. Сидіння піднімають і виймають спальний блок, після розкладання утворюється плоска поверхня. Для постійного застосування рекомендується вибрати американську модель «Седафлекс». Її виділяє надійність і довговічність.
  • “Пантограф»або ” Тік-так”. Механізм нагадує диван «Диван “клік-кляк””, втім з єдиною відмінністю. Сидіння піднімають і опускають перед диваном без пересування по підлозі. Місце для сну має стик по самому центру.
  • «Дельфін». Додаткова секція срита під сидінням. Вона викочується вперед по напрямних і піднімається до потрібного рівня за допомогою петлі. В даному варіанті ліжко розділена посередині. Відсіком для приладдя для ліжку обладнуються тільки кутові конструкції.

Для щоденного застосування краще підібрати моделі “акордеон», «Седафлекс», “Клік-кляк”. Вони нададуть для нічного відпочинку велику поверхню без стиків за розмірами відповідну подвійний ліжка.

matradoisik76