В першу чергу спробуємо розібратися з тим, що таке приватна школа. Це навчальний заклад, де дітям дають першу або середню освіту – як і в знайомій кожній людині державній школі. Ось тільки працює воно не завдяки грошам з бюджету країни, а на кошти, що стягуються за навчання – дана організація вважається платною.

Якщо пояснювати ще легше-приватна школа утримується на гроші, які отримує від батьків учнів. Як ви розумієте, через це процес навчання в ній відрізняється від того, що в державному освітньому закладі. Чим власне, дізнаєтеся далі.

Що таке приватна школа?
Коли проста людина чує про платну школу, в його уяві малюється така картина: клас з приємним інтер’єром, оснащений дуже сучасною технікою, працьовиті учні з багатих сімей, вчитель, який живе власною спеціальністю.

Перевага приватної школи

Хоча можлива й інша картина: Діти-мажори, які вчаться погано, так як батьки за них і так сплатили. І ніяких особливих дітей там немає, такі ж, як і скрізь, тільки їхні батьки багатші. Виховуються такі малюки в ідеології, що весь світ обертається навколо них. А вчителі ставляться не так доброзичливо, як потурати.

Простіше кажучи, сам факт навчання в приватному навчальному центрі не гарантує високого результату. Однак в цілому, вона має ряд позитивних якостей перед держ..

Переваги приватних шкіл

 1. Господарі приватних шкіл хвилюються про здоров’я малюків: в закладах систематично проводяться дослідження дітей, причому не тільки терапевтами, а й докторами інших профілів. У багатьох недержавних школах передбачається Посада логопеда і шкільного психолога. Існують також платні школи з оснащеними галокамерами, корисними для малюків, хворих на астму і бронхіт.
 2. У будівлі школи, в основному, є добре оснащений спортивний зал, А дуже часто – і басейн. Якщо дітям не можна займатися фізкультурою по здоров’ю, для них в розкладі передбачається гімнастика для лікування.
 3. Адміністрація школи уважно стежить за якістю харчування власних вихованців, меню в їдальні збалансоване, складене з корисних для зростаючого організму страв. Не у всіх платних школах пропонується особливе дієтичне меню для дітей, які страждають харчовими розладами.
 4. Приватні установи Відрізняються досить великим рівнем дисципліни, вчителі строго контролюють лексикон і погані звички учнів початкової школи.
 5. Учні в приватних школах носять елегантну форму з емблемою освітнього закладу.
 6. Величезною перевагою приватних шкіл вважається маленька наповненість КЛАСІВ-всього по 10-15 чоловік.
 7. Завдань додому вчителя як правило не задають, тому учням початкової школи не треба носити за собою великі і важкі підручники – вони завжди знаходяться в класі.
Вас также может заинтересовать:   Самостоятельное хранение - все, что вам нужно знать

Новаторство складно заперечувати, що державна система загальної освіти у нас в країні давно стала старою і вимогам часу багато в чому не відповідає. Реформувати її раз у раз намагаються, але тільки зі змінним успіхом. Так чи інакше, сучасні школи застосовують, по суті, радянські і переважно класичні педагогічні технології. У часників інертність помітно нижче, оскільки у господарів освітніх установ можуть бути власні погляди на освітній процес, і вони мають право організувати його так, як їм заманеться, якщо це не суперечить закону.

Батькам же залишається тільки вибрати таку педагогічну модель, яка буде підходити їх своїм поглядам і схильностям дитини. Взяти, наприклад, знамените вальдорфское освіту, не мало відомий метод монтессорі або систему Занкова. Хоч вони і з’явилися далеко не вчора, але навіть в наш час служать цікавими альтернативами стандартизованому навчанню. Якщо ж батьків цікавлять власне сучасні, передові підходи до освіти, то і в даному випадку ідеальні варіанти вони знайдуть, тим більше якщо проживають в столиці. До слова, близько 30% вітчизняних приватних середніх шкіл знаходиться власне в столиці, ще приблизно 10%.

Переваги державної школи

 • Безкоштовне навчання
 • Близьке розташування до будинку. Так як розподіл відбувається за місцем проживання, то дитина сама зможе ходити на заняття
 • Великий дитячий колектив. Це сприяє соціалізації та розвитку комунікативних здібностей. Діти вчаться самостійно вирішувати конфліктні ситуації
Перевага приватної школи

Недоліки державної школи

 • Великі класи. Так як класи зазвичай складаються з 30-40 учнів, то вихователі не можуть приділяти увагу кожному. Стандартних 45 хвилин уроку буває не вистачає для того, щоб тямущо всім пояснити матеріал. Батькам доводиться наймати репетитора, якщо дитина відстає з якого-небудь предмету
 • Консервативні методи освіти. У дітей немає зацікавленості до процесу навчання і в кінцевому підсумку невисокий рівень знань і погані оцінки
 • Немає гуртків і секцій. У них дітям доведеться записуватися окремо
 • Брак фінансування. Маленький розмір фінансування з бюджету не дає можливість купувати все що необхідно в будь-який час. Страждає якість матеріально-технічної бази, в яку входить комп’ютерна техніка, столове обладнання, Навчальні посібники, меблі та свіжі продукти. Через неправильне харчування дуже сильно в цьому випадку страждають діти в групі продовженого дня
 • Навчання безкоштовне лише де-юре. Існують збори грошей на Класні потреби, ремонт класу і школи, екскурсії та поїздки. І що найсумніше, навчальні посібники необхідно купувати самостійно
matradoisik76